im. Żołnierzy II batalionu 18 pułku piechoty

Odszedł na wieczną wartę hm. Waldemar Gorczyca

UDOSTĘPNIJ
/
272

9 listopada nasze serca wypełnił ból i smutek. Na wieczną wartę, w wieku 65 lat, odszedł harcmistrz Waldemar Gorczyca, kwatermistrz Chorągwi Mazowieckiej ZHP i kierownik Stanicy Harcerskiej w Gorzewie, zastępca przewodniczącego Kręgu „Pod Jarzębinką”. Druh Waldek był również przyjacielem sochaczewskiego hufca.

Wspaniały człowiek, instruktor o wielkim sercu i ogromnej cierpliwości, który z zaangażowaniem i pasją przygotowywał młodych ludzi do służby kwatermistrzowskiej. Za swoją aktywną działalność harcerską został odznaczony Srebrnym i Złotym Krzyżem „Za Zasługi dla ZHP”, Odznaką i Honorową Plakietą Odznaki Chorągwi Mazowieckiej ZHP im. Władysława Broniewskiego, Odznaką „Zasłużony Instruktor Chorągwi Mazowieckiej ZHP” oraz Srebrnym i Brązowym Krzyżem Zasługi.

Pozostawił w żalu rodzinę, rzeszę przyjaciół oraz brać harcerską.

Bliskim składamy wyrazy współczucia i słowa otuchy.
Cześć Jego Pamięci.
Czuwaj!
—-
Druhny i Druhowie,
Komendant Chorągwi Mazowieckiej ZHP w specjalnym rozkazie ogłosił żałobę na terenie chorągwi do dnia pogrzebu.

 

Płock, dnia 10 listopada 2020 r.

 

Związek Harcerstwa Polskiego
Komendant
Chorągwi Mazowieckiej
im. Władysława Broniewskiego

ROZKAZ SPECJALNY
LS. 3/2020

 

Druhny i Druhowie,

z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, która okryła nas smutkiem. W dniu 9 listopada 2020 r. w wieku 65 lat odszedł nagle na Wieczną Wartę harcmistrz Waldemar Gorczyca, długoletni członek Związku Harcerstwa Polskiego, który w wieku 16 lat rozpoczął służbę harcerską pełniąc funkcję drużynowego drużyny harcerskiej w Szkole Podstawowej nr 8 w Płocku oraz członka Młodzieżowego Kręgu Instruktorskiego. Przez kilkadziesiąt lat był członkiem Sztabu Ogólnopolskiego Harcerskiego Rajdu „Wisła”. W ostatnich latach pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego Kręgu Instruktorskiego „Pod Jarzębinką”.

 

Druh hm. Waldemar Gorczyca od roku 1975 pełnił funkcję kwatermistrza, Chorągwi Płockiej ZHP i Mazowieckiej ZHP oraz kierownika stanicy harcerskiej w Gorzewie.

 

Za swoją aktywną działalność harcerską został odznaczony Srebrnym i Złotym Krzyżem „Za Zasługi dla ZHP”, Odznaką i Honorową Plakietą Odznaki Chorągwi Mazowieckiej ZHP im. Władysława Broniewskiego, Odznaką „Zasłużony Instruktor Chorągwi Mazowieckiej ZHP” oraz Srebrnym i Brązowym Krzyżem Zasługi.

 

Cześć Jego Pamięci.

Druhny i Druhowie,
1. Ogłaszam żałobę w Chorągwi Mazowieckiej ZHP do dnia pogrzebu.
2. Polecam okryć kirem harcerskie sztandary oraz nałożyć czarne opaski na harcerskie krzyże.

 

CZUWAJ !
hm. Cezary Supeł