1 Drużyna Harcerska

1 DH
1 Drużyna Harcerska im. św. Maksymiliana Kolbego „Czarna Jedynka” swoją działalność prowadzi od 1985 roku na terenie gminy Teresin. Działalnością pracy w drużynie kieruje drużynowa pwd. Joanna Budnik. 1 DH jest drużyną wielopoziomową i koedukacyjną skupiającą dzieci i młodzież z okolic Teresina. Ponad 25 osób pracuje w trzech zastępach, podzielonych ze względu na wiek harcerzy: dwa zastępy harcerskie (klasa 3-6 szkoły podstawowej) i starszoharcerski (gimnazjum). Drużyna uczestniczy w niemal wszystkich przedsięwzięciach sochaczewskiego hufca. Sama organizuje coroczny Przegląd Piosenki Harcerskiej i Zuchowej „Spirala”. W najbliższym czasie harcerze z jedynki planują zdobyć sprawność Maksymalną, która będzie sposobem pracy z ich patronem oraz wyremontować harcówkę, co pozwoli im na jeszcze ciekawszą i efektywniejszą pracę drużyny.

Zbiórki odbywają się w każdy piątek w godzinach od 16:30 do 18:00 w Szkole Podstawowej im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie
Drużynowa pwd. Joanna Budnik
E-mail: joanna.m.budnik@wp.pl