4 SDH “Koniczyna”

4 Drużyna Harcerska
4 Sochaczewska Drużyna Harcerska “Koniczyna” to wielopoziomowa drużyna działająca w sochaczewskim środowisku od września 2012 roku. W swoich szeregach skupia zastęp zuchowy “Leśne Ogniki”, zastępy harcerskie “Wilczki” i “Żółwie”, starszoharcerski “Rysie” oraz wędrowniczy “Orły”. Obecnie liczy ok 35 osób w wieku od 7 do 20 lat, których głównym celem jest promocja harcerskiego stylu życia wśród mieszkańców ziemi sochaczewskiej. Jej harcerze aktywnie biorą udział w wydarzeniach o charakterze historycznym, a także religijnych niorąc aktywny udział w Drogach Krzyżowych, Orszaku Trzech Króli lub pełniąc warty przy Grobie Pańskim. Organizują też wycieczki rowerowe szlakami pamięci poległych żołnierzy oraz uczestniczą jako współorganizatorzy w Ogólnopolskich Zlotach Drużyn Nieprzetartego Szlaku (czyli dla osób niepełnosprawnych). Od roku 2018 organizują w marcu dla środowiska Hufca ZHP Sochaczew grę terenową nawiązującą do “Żołnierzy Wyklętych”. Współpracując ze szkołami na terenie miasta oraz Miejskim Przedszkolem Nr 4 aktywnie włączają się w przygotowanie ciekawych zajęć dla najmłodszych podczas pikników rodzinnych, Dnia Dziecka lub Dni Sochaczewa.

Zbiórki odbywają się w harcówce drużyny w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15-Sierpnia 83
Harcerze spotykają się w każdy piątek w godz. 18:00-20:00
Zuchy mają zbiórki w każdy czwartek w godz. 18:00-19:30