im. Żołnierzy II batalionu 18 pułku piechoty

Największe harcerskie kolędowanie na Mazowszu

UDOSTĘPNIJ
/
230

W tym roku sochaczewski Przegląd Piosenki Harcerskiej i Zuchowej ,,Spirala”przybrał nieco inną formę. Poszliśmy krok dalej i ruszyliśmy „Z kolędą po Mazowszu”. Jest nam niezmiernie miło, że projekt 1 Drużyny Harcerskiej im św.o M. Kolbego w Teresinie spodobał się i jako wspólne przedsięwzięcie dwóch hufców Sochaczew i Ciechanów był największym i wyjątkowym, bo jedynym takim harcerskim kolędowaniem na Mazowszu.

W konkursie zorganizowanym w ramach Mazowieckiego przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju wzięły udział zuchy, harcerze, wędrownicy i instruktorzy. Rozstrzygnięto go 21 grudnia, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Grono muzycznych ekspertów, w składzie: Marcin Rzońca, lider zespołu Wszyscy Byliśmy Harcerzami; Tadeusz Milke, dyrektor Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca “Dzieci Płocka” im. dh Wacława Milke oraz Szymon Ostromecki, lider zespołu HarceSz W.G wyłoniło zwycięzców spośród 60 zgłoszeń.

Śpieszymy poinformować, że w kategorii: wędrownicy i instruktorzy zwyciężyła Amelia Skrzypczyńska z 25 Środowiskowej Drużyny Harcerskiej „Echo” z piękną i wzruszającą kolędą “Nie było miejsca dla Ciebie”. Drugie miejsca w tej samej kategorii zajęła druhna Iga Walkiewicz (również z 25 ŚDH), któa wykonała wspaniałą góralską kolędę “Oj maluśki, maluśki”. Obu druhnom gratulujemy!

Gratulujemy też i jesteśmy dumni z Komendy Konkursu Kolęd i Pastorałek Chorągwi Mazowieckiej ZHP “Z kolędą po Mazowszu”, w składzie której w znacznej mierze byli członkowie naszego hufca.

 

Amelia Skrzypczyńska

 

Iga Walkiewicz