3 GZ “Tęczowa Gromada”

3 Gromada Zuchowa

„Tęczowa Gromada” rozpoczęła swoją działalność w październiku 2006 roku. Obecnie należą do niej uczniowie z klas drugich i trzecich – w sumie ponad 30 osób. Systematycznie, raz w tygodniu, odbywają się zbiórki, na których zuchy poznają tajniki życia zuchowo-harcerskiego. Starsze dzieci pod opieką drużynowej phm. Elżbiety Boczkowskiej zdobywają zuchowe gwiazdki, a młodsze, pod kierunkiem przybocznej Barbary Halek, poznają punkty Prawa Zucha i przygotowują się do złożenia Obietnicy Zucha.

Każdego roku zuchy włączają się we wszystkie przedsięwzięcia organizowane przez sochaczewski hufiec, m.in. wspólnie kwestując na rzecz WOŚP, maszerując szlakami Walk nad Bzurą, uczestnicząc w warsztatach z ratownictwa medycznego, spotkaniach przy stole wigilijnym i wielkanocnym, jak również uroczystościach patriotycznych lub z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Wspólnie z drużynowymi zuchy wyjeżdżają też na kolonie zuchowe albo zimowiska.