404 WDHSWiR „Error”

404 zjdęcie2

404 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska Specjalności Wodnej i Ratowniczej „Error” im. KPT. Ż.W. Konstantego Maciejewicza rozpoczęła swoją działalność 13 lutego 2010 roku. Ponad 30 osób ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych pracuje w trzech zastępach zwanych zgodnie z tradycją żeglarską wachtami. Podstawę programu działania stanowią dwie specjalności – ratownictwo i żeglarstwo. Ratownictwo traktowane jest jako służba, a żeglarstwo – niezwykła pasja, która daje mnóstwo radości, uczy wytrwałości w dążeniu do celu, pokonywania własnych słabości i wiary w siebie. Od czerwca 2012 roku drużyna dumnie nosi imię kapitana żeglugi wielkiej Konstantego Maciejewicza – „Kapitana Kapitanów”, m.in. ostatniego komendanta „Lwowa” i pierwszego komendanta „Daru Pomorza” oraz współtwórcy polskiego szkolnictwa morskiego.  W sierpniu 2014 roku po raz pierwszy drużyna złożyła kwiaty na grobie swojego bohatera w Szczecinie oraz spotkała się z jego synem Olgierdem Maciejewiczem. Od tej pory utrzymują stały kontakt z przyjaciółmi ze Szczecina oraz raz do roku organizują wyjazd w celu oddania hołdu swojemu bohaterowi na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Harcerze z 404 podejmują i realizują zadania własne o charakterze służby i specjalizacji pozwalające na rozwijanie zdolności, kształtowanie pozytywnych cech osobowości, zdobywanie nowych umiejętności oraz pielęgnowanie wartości. Poznacie ich po granatowych mundurach.

Zbiórki odbywają się w soboty o godz. 12:00 w Hufcu ZHP przy ul. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego 3B
Drużynowy: phm. Marcin Zdankiewicz HR
E-mail: marcinzd@op.pl