im. Żołnierzy II batalionu 18 pułku piechoty

Kiermasz dla Alanka

UDOSTĘPNIJ
/
218

Harcerze i instruktorzy z Hufca ZHP Sochaczew włączyli się w zbiórkę środków na leczenie 9-letniego Alana z gminy Brochów, który cierpi na nowotwór złośliwy kości. Chłopiec musi przyjmować drogą chemię, która nie jest refundowana, a koszt znacznie przekracza możliwości rodziny.

W dniach od 22 do 26 marca w godzinach od 15.00 do 18.00 przed siedzibą Hufca ZHP przy ul. Ryszarda Kaczorowskiego w Sochaczewie odbył się kiermasz wielkanocny.

Pierwsza do akcji charytatywnej na rzecz swojego kolegi włączyła się 22 Drużyna Harcerska właśnie z Brochowa, skąd pochodzi Alan, następnie do wspólnego przedsięwzięcia zaprosiła inne drużyny z Hufca ZHP Sochaczew. I tak powstał pomysł kiermaszu wielkanocnych wyrobów rękodzielniczych pod nazwą „Koszyczek dla Alana”. Przez tydzień, w specjalnym namiocie rozstawionym przed hufcem ZHP, można było nabywać unikatowe ozdoby świąteczne przygotowane przez zuchy i harcerzy.

Do tego przedsięwzięcia zuchy, harcerze i instruktorzy przez blisko dwa tygodnie przygotowywali stroiki, palmy, pisanki, świece, ramki do zdjęć, pięknie zdobione szkło, kartki świąteczne, piekli babeczki do koszyczków wielkanocnych. Do akcji włączyła się też społeczność Szkoły Podstawowej w Brochowie. Kiermasz odbywał się bowiem jednocześnie w dwóch miejscach, w godzinach przedpołudniowych także w Szkole Podstawowej w Brochowie, która objęła patronat nad wydarzeniem.

Oczywiście wszystko odbywało się przy zachowaniu aktualnych zasad reżimu sanitarnego, w czym jako harcerze zaangażowani od początku pandemii w pomoc seniorom mają duże doświadczenie. Ze względu na obostrzenia sanitarne kiermasz był praktycznie bezobsługowy (zgodnie z instrukcją przy stoisku!). Zorganizowany był na zewnątrz, a dyżur pełniła osoba, pilnująca bezpieczeństwa i przestrzegania zasad reżimu sanitarnego – noszenie maseczek oraz zachowanie bezpiecznych odległości. Do dyżurów wyznaczeni zostali wędrownicy i instruktorzy przeszkoleni do covidowej służby.

Dodatkowo harcerze prowadzili zbiórkę korków, puszek, makulatury i zużytych baterii, dochód z których również w całości przekazany został na leczenie Alana.

Nasz wielkanocny kiermasz przyniósł wspaniałą kwotę 5519,40 zł. – Dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Przede wszystkim sochaczewskim zuchom, harcerzom i instruktorom, dzięki którym powstało tak mnóstwo pięknych produktów. Serdecznie dziękujemy także wszystkim kupującym i odwiedzającym kiermasz – za hojność i życzliwe słowa. To dla nas bardzo wiele znaczy – podkreśla komendant Anna Wasilewska.

 

 

 

https://www.radiosochaczew.pl/wiadomosci/26101,harcerze-wspieraja-chorego-alanka-z-brochowa-i-organizuja-kiermasz-wielkanocny

 

Anna Wasilewska – ZHP Sochaczew