im. Żołnierzy II batalionu 18 pułku piechoty

Kapitan jakich mało

UDOSTĘPNIJ
/
142

Świętowanie Niepodległości to także gra miejska z okazji urodzin i przypadającej w tym roku 50. rocznicy odejścia na wieczną wachtę kapitana Żeglugi Wielkiej Konstantego Maciejewicza, na którą zaprosiła 404 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska Specjalności Wodnej i Ratowniczej “Error”. Uczestnicy, poznając życie i dokonania legendarnego Macaja, mieli do wykonania szereg zadań, m.in. uratowanie załogi zatopionego okrętu podwodnego. Poznali również historie prosto z pokładu żaglowca “Daru Pomorza”. Dowiedzieli się też jak wiązać węzły, wybijać szklanki, jakie są przesądy marynarskie, jaka jest historia munduru marynarskiego oraz skąd się wzięło “wodniactwo w ZHP”.

Zwycięskim patrolem okazała się reprezentacja 321 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej “Fortis Ignis”. Drugie miejsce zajął patrol z 22 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej “Sosenka”, a trzecie miejsce wywalczył patrol z 1 Drużyny Harcerskiej im. św o M. Kolbego w Teresinie. W grze wzięły również udział patrole z 4 Sochaczewskiej Drużyny Harcerskiej “Koniczyna” im. Henryka J. Chmielewskiego oraz z 25 Środowiskowej Drużyny Harcerskiej “Echo” im. Tony’ego Halika.