im. Żołnierzy II batalionu 18 pułku piechoty

Harcerski przegląd piosenki

UDOSTĘPNIJ
/
299

19 listopada w Kramnicach Miejskich odbył się IX Przegląd Piosenki Harcerskiej i Zuchowej “Spirala”. Wydarzenie jak co roku przygotowała 1 Drużyna Harcerska im. św. o. Maksymiliana Kolbego z Teresina.

W Przeglądzie wzięła udział jedna gromada zuchowa i dziesięć drużyn harcerskich. Tegoroczna edycja była okazją do zaprezentowania również talentów „tekściarskich”. Wykonawcy przedstawili nie tylko z uczuciem wyśpiewane piosenki, ale też ciekawe aranżacje muzyczne oraz samodzielnie stworzone teksty pod konkretne piosenki. Na sali pojawili się również rodzice i dziadkowie, którzy dopingowali swoje pociechy i trzymali kciuki.

Na zakończenie wszyscy wykonawcy za swoją pracę nad artystyczną i scenograficzną stroną otrzymali gromkie okrzyki oraz pamiątkowe statuetki i dyplomy, które wręczyły wspólnie druhny: komendantka Hufca ZHP Sochaczew phm. Anna Wasilewska oraz komendantka Przeglądu phm. Joanna Pietrasik.

Miłym akcentem wydarzenia były życzenia i gratulacje dla drużynowej 22 Drużyny Harcerskiej „Sosenka” z Brochowa druhny hm. Agnieszki Wójcik z okazji jubileuszu 50-lecia służby w ZHP oraz 30-lecia pełnienia funkcji drużynowej.

Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Sochaczewa Piotr Osiecki.