im. Żołnierzy II batalionu 18 pułku piechoty

Harcerska służba

UDOSTĘPNIJ
/
199

Sochaczewscy harcerze wspierają ośrodek pomocy społecznej w akcji pomocy osobom, które z obawy o własne zdrowie nie mogą samodzielnie zrobić zakupów, wykupić leków, załatwić pilnej sprawy w urzędzie, czy wynieść śmieci. Grupa trzydziestu pełnoletnich harcerzy i instruktorów pełni służbę na rzecz seniorów już od 16 marca. Oprócz zakupów dla mieszkańców regionu harcerze włączyli się także w akcję szycia maseczek. A w tygodniu przedświątecznym rozwozili paczki żywnościowe potrzebującym: starszym i samotnym mieszkańcom, wymagającym w tak trudnym czasie tej szczególnej formy wsparcia.

Ważnym aspektem harcerskiej służby jest, by kontaktować się z takimi osobami telefonicznie czy zostawiać zakupy pod drzwiami, aby zredukować ryzyko płynące z bezpośredniego kontaktu między osobami młodymi a starszymi.

W tym miejscu chcielibyśmy również podziękować firmie Boryszew ERG za bezpłatne przekazanie płynu dezynfekującego dla harcerzy pełniących służbę w czasie zagrożenia koronawirusem. Bo w takiej pomocy najważniejsze jest oczywiście bezpieczeństwo – przede wszystkim obdarowywanych pomocą seniorów, ale też tych, którzy tę pomoc niosą.

 

 

Przypominamy!

Jesteśmy w gotowości! Czekamy na taki telefon!

Zapewniamy również, że nasi wolontariusze stosują wszystkie procedury, by akcja przebiegła bezpiecznie i dla harcerzy i Was Sochaczewian.