im. Żołnierzy II batalionu 18 pułku piechoty

Gra z okazji 102. rocznicy urodzin Prezydenta Kaczorowskiego

UDOSTĘPNIJ
/
127
W ostatnią niedzielę listopada odbyła się gra miejska z okazji 102. rocznicy urodzin bohatera 18 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej “Pasja” Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego. W grze wzięło udział sześć patroli. Wśród wielu zadań większość dotyczyła życia druha harcmistrza. Uczestnicy sprawdzali m.in. umiejętności szyfrowania, znajomość musztry, pierwszej pomocy. Przy ostatnim punkcie na wszystkich czekała gorąca zupa i herbata.
 
Na zakończenie odbył się apel zorganizowany przy pomniku Prezydenta, podczas którego wręczono dyplomy. Uroczystość była także okazją do oficjalnego zakończenia kursu młodszej kadry “Brązowy sznur”. Jego absolwenci dostali pateny zastępowych oraz pamiątkowe koszulki.
 
Zbiórka zakończyła się złożeniem Przyrzeczenia Harcerskiego jednej z harcerek 18 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej “Pasja”.