im. Żołnierzy II batalionu 18 pułku piechoty

Chryzantemy ozdobiły groby instruktorów i miejsca pamięci

UDOSTĘPNIJ
/
360

Hufiec ZHP Sochaczew otrzymał ponad sto donic z chryzantemami, które zakupiła ARiMR od lokalnych producentów. Kwiaty ozdobiły przede wszystkim groby harcerskich instruktorów, którzy odeszli na wieczną wartę oraz miejsca pamięci narodowej na terenie miasta i powiatu.

Chryzantemy pojawiły się przy pomniku ostatniego Prezydenta RP na uchodźstwie harcmistrza Rzeczypospolitej Ryszarda Kaczorowskiego, pomniku przeprawy przez Bzurę w 1939 roku znajdującym się na miejskich bulwarach, pomniku Fryderyka Chopina w parku przy ul. Traugutta. Ozdobiły również m.in. grób majora Feliksa Kozubowskiego, ścianę poświęconą ofiarom II wojny światowej w Kozłowie, cmentarz wojenny w Trojanowie i cmentarz z 1915 roku w Bielicach, a także na cmentarze w Mistrzewicach, Młodzieszynie i Brochowie, cmentarz wojenny w Granicy oraz znajdującą się przy moście w Witkowicach tablicę upamiętniającą przeprawę wojsk polskich przez Bzurę w 1939 r.

W służbę zaangażowali się druhny i druhowie z Kręgu Starszyzny Harcerskiej, 321 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej “Fortis Ignis”, 1 Drużynie Harcerskiej im. św. o. M. Kolbe w Teresinie oraz 4 Sochaczewskiej Drużyny Harcerskiej “Koniczyna” im. Henryka J. Chmielewskiego.